Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Biała Karta

Aktualności | 2011-09-16 | Publikujący: Koło PZW nr 96 Czerwionka

Karta wędkarska ?

Aktualności |  Publikujący: Społeczna Straż Rybacka

Witam!!

Chciałbym dzisiaj poruszyć temat ważności kart wędkarskich. Otóż jakaś część wędkarzy łowiących na wodach skarbu państwa, posiada karty wędkarskie wydane jeszcze przez Koło PZW. Chcę Was poinformować, że te karty straciły ważność i nie można już się nimi posługiwać podczas wędkowania. Nowe karty wydawane są przez Starostwo Powiatowe. Coraz częściej Patrol Społecznej Straży Rybackiej spotyka się z sytuacją, że wędkarz ma nieważną kartę. W takim wypadku osoba wędkująca z taką kartą zostaje ukarana mandatem karnym w kwocie 200 zł za brak ważnych dokumentów uprawniających do amatorskiego połowu ryb.

 Koledzy i Koleżanki, którzy posiadają jeszcze stare karty wędkarskie wydane przez koła mogą starać się o wymianę takich kart. W tym wypadku należy zgłosić się do Starostwa Powiatowego w miejscu swojego zameldowania z dwoma zdjęciami oraz wnieść opłatę za wydanie karty wędkarskiej wkwocie10zł.

Podczas ostatnich kontroli otrzymałem zapytanie czy karty, które posiadają pieczątkę Wojewody są ważne czy też należy ubiegać się o wymianę takiej karty?

Koledzy i koleżanki karty wydane przez Wojewodę nie straciły jeszcze ważności, czyli aktualnie można posługiwać się nimi.

Dla przypomnienia nowa karta wędkarska jest cała biała na okładce ma napis KATRA WĘDKARSKA oraz numer np.8985/11 na pierwszej stronie znajduje się:

1. imię i nazwisko

2. data i miejsce urodzenia

3. miejsce zamieszkania i adres

Pod spodem tego znajduje się zdjęcie właściciela dokumentu z okrągłą pieczątką Starostwa Powiatowego a z prawej strony podpis posiadacza dokumentu

4.  Miejsce, przez kogo została wydana oraz data wydania i podpis wydającego. Powinno być ,, Starostę danego powiatu' lub Urząd Wojewódzki

na drugiej stronie znajduje się tylko napis ADNOTACJE.

Na końcu na okładce mamy napis karta wędkarska jest dokumentem uprawniającym do uprawiania amatorskiego połowu ryb wędką.

Na połów ryb w wodach uprawnionego do rybactwa należy uzyskać ponadto jego zezwolenie (art.7 ust.2 z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym- Dz.U.z 1999r. Nr 66, poz. 750, z 2000r NR 120,poz. 1268 oraz z2001r. Nr 81, poz. 875, Nr 110,poz. 1189 i Nr 115,poz 1229).

 

Dla tego też proszę wędkarzy, którzy wędkują na wodach Skarbu Państwa  gdzie nie trzeba posiadać opłat tylko dokument, jakim jest biała karta wędkarska o sprawdzenie czy ich karta jest ważna czy nie. Aby nie było niespodzianki podczas kontroli, że strażnik stwierdzi, że Pan czy Pani nie posiada ważnego dokumentu i zostanie ukarany mandatem karnym za brak karty wędkarskiej.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem.

Radosław Działa

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • piekut Data dodania: 3 lata temu Oceń: -1 + / -

    Rozwiń

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak czesto wędkujesz na naszym zbiorniku 610Z w Bukowie?
Codziennie
1 - 2 razy w tygodniu
Przeważnie w sobotę i niedzielę
Kilka razy w miesiacu
Parę razy w roku
Tylko wtedy ,gdy są zawody
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin