ZAWODY KARPIOWE PARAMI organizowane przez Koło nr78 KWK JAS - MOS - REGULAMIN !

Aktualności | 2011-07-27 | Publikujący: Koło PZW nr 78 JAS-MOS

ZAWODY KARPIOWE PARAMI

ORGANIZATOREM '' ZAWODÓW KARPIOWYCH PARAMI'' JEST KOŁO NR 78 KWK JAS - MOS. ZAWODY ZOSTANĄ ROZEGRANE W DNIACH 19 - 21 SIERPIEŃ. W ZAWODACH MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ TYLKO CZŁONKOWIE KOŁA 78 KWK JAS - MOS , PO DOKONANIU ZGŁOSZENIA I WPŁACENIU WPISOWEGO / 200ZŁ OD PARY/ W ZAZNACZONYM TERMINIE  /DO 12 SIERPNIA/  ORAZ ZAAKCEPTOWANIU NINIEJSZEGO REGULAMINU. ABY ZAWODY ZOSTAŁY ROZEGRANE MUSI BYĆ ZGŁOSZONYCH MINIMUM 10 PAR.   Zapisy   w sklepie  ''Sumatra'' lub u gospodarza w Bukowie.

REGULAMIN

1.       ZAWODY ROZGRYWANE SĄ W KLASYFIKACJI DRUŻYNOWEJ, NA STANOWISKACH DWUOSOBOWYCH , NA ŻYWEJ RYBIE - ZGODNIE Z ZASADĄ   ‘'NO KILL''.

2.       ŁOWIENIE DOZWOLONE JEST WYŁĄCZNIE NA GRUNTOWE ZESTAWY KARPIOWE . ZAKAZUJE SIĘ STOSOWANIA METODY SPŁAWIKOWEJ, DRGAJĄCEJ SZCZYTÓWKI I POZOSTAŁYCH METOD POŁOWU ORAZ ŁOWIENIA NA PRZYNĘTY ZWIERZĘCE, A TAKŻE NĘCENIA NIMI.

3.       PREMIOWANE MIEJSCA  ,TO  1 / 2 / 3 / ORAZ ZA NAJWIĘKSZĄ RYBĘ. DODATKOWO NAGRODY KONKURSOWE.

4.       RYBAMI ZALICZANYMI DO KLASYFIKACJI PUNKTOWEJ SĄ  :  KARP  I  AMUR  OD 2KG W GÓRĘ. AMUR I KARP POWINIEN BYĆ NATYCHMIAST ZGŁOSZONY DO WAŻENIA SĘDZIEMU. DO CZASU PRZYBYCIA SĘDZIEGO RYBA MA  BYĆ PRZECHOWYWANA W WORKU KARPIOWYM. WAŻENIE ODBYWA SIĘ OBOWIĄZKOWO W OBECNOŚCI JEDNEGO Z ZAWODNIKÓW  DRUŻYNY SĄSIEDNIEJ. 5.       RYBY PO ZWAŻENIU ZOSTAJĄ Z NAJWIĘKSZĄ OSTROŻNOŚCIĄ NATYCHMIAST WYPUSZCZONE DO WODY.

6.       DOPUSZCZA SIĘ WYPŁYWANIE ŚRODKAMI PŁYWAJĄCYMI . WYWOŻENIE ZESTAWÓW ŚRODKAMI PŁYWAJĄCYMI (W TYM ŁÓDKAMI ZDALNIE STEROWANYMI) JEST DOZWOLONE , W PIĄTEK 19.08.2011 ,W GODZ. OD 17.30  - 20.00  .               PODCZAS WYPŁYWANIA ŚRODKIEM PŁYWAJĄCYM PROSIMY O KORZYSTANIE Z KAPOKÓW           ( ORGANIZATOR NIE ZAPEWNIA KAPOKÓW) ,A TAKŻE O ZACHOWANIE NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI PODCZAS WYPŁYWANIA

7.       KAŻDA Z DRUŻYN MOŻE W OBRĘBIE SWOJEGO ŁOWISKA USTAWIĆ MAKSYMALNIE  2 MARKERY.

8.       KAŻDY Z ZAWODNIKÓW MOŻE ŁOWIĆ WYŁĄCZNIE NA  2 WĘDKI .

9.       PODCZAS PODBIERANIA I ODHACZANIA RYBY NALEŻY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. DRUŻYNA MUSI POSIADAĆ MINIMUM JEDEN PODBIERAK O WYMIARACH      90 X 90 CM , ORAZ MINIMUM JEDNĄ MATĘ KARPIOWĄ.

10.   RYBA HOLOWANA ,KTÓRA WPŁYNIE W ZESTAWY DRUŻYNY OBOK MOŻE BYĆ ZALICZONA DO KLASYFIKACJI PRZEZ SĘDZIEGO GŁÓWNEGO ,ZA ZGODĄ DRUŻYNY SĄSIEDNIEJ . JEDNAK STARAMY SIĘ ŁOWIĆ ZGODNIE Z ZASADAMI FAIR PLAY.

11.   RYBA HOLOWANA PRZED SYGNAŁEM KOŃCZĄCYM ZAWODY MUSI TRAFIĆ NA MATĘ KARPIOWĄ PRZED UPŁYWEM  15 MINUT OD SYGNAŁU KOŃCZĄCEGO ZAWODY.

12.   ZAWODY WYGRYWA DRUŻYNA ,KTÓRA UZYSKA NAJWIĘKSZĄ WAGĘ ZŁOWIONYCH RYB. W PRZYPADKU UZYSKANIA PRZEZ INNĄ DRUŻYNĘ IDENTYCZNEGO WYNIKU ZDECYDUJE  ILOŚĆ ZŁOWIONYCH RYB, A JEŚLI I TO NIE PRZESĄDZI O WYNIKU ,BRANA BĘDZIE POD UWAGĘ NAJWIĘKSZA RYBA ZŁOWIONA PRZEZ DRUŻYNĘ.

13.   ORGANIZATOR ZALECA POSIADANIE BUTÓW GUMOWYCH ( WODERY , SPODNIO BUTY  ,ITP.).

14.   PODCZAS TRWANIA ZAWODÓW NA STANOWISKU MUSI BYĆ PRZYNAJMNIEJ JEDEN Z ZAWODNIKÓW. GDY OBAJ ZAWODNICY CHCĄ OPUŚCIĆ STANOWISKO NALEŻY WYCIĄGNĄĆ OBA ZESTAWY Z WODY.

15.   OSOBY NIEUCZESTNICZĄCE BEZPOŚREDNIO W ZAWODACH , A CHCĄCE ODWIEDZIĆ ZAWODNIKÓW NA ICH STANOWISKACH POWINNY ZGŁOSIĆ TEN ZAMIAR W BIURZE ZAWODÓW.

16.   W PRZYPADKU NIEPOROZUMIENIA POMIĘDZY DRUŻYNAMI ,NALEŻ TEN FAKT ZGŁOSIĆ ORGANIZATOROWI LUB SĘDZIEMU , KTÓRZY SPÓR ROZSTRZYGNĄ.

17.   ORGANIZATOR ZASTRZEGA  SOBIE  MOŻLIWOŚĆ  ZMIANY REGULAMINU TUŻ PRZED ZAWODAMI  . O WSZELKICH ZMIANACH REGULAMINU ZAWODNICY ZOSTANĄ NIEZWŁOCZNIE POINFORMOWANI.

HARMONOGRAM ‘' ZAWODÓW  KARPIOWYCH  PARAMI ''  :

PIĄTEK 19 .08.2011   -    ROZPOCZĘCIE ZAWODÓW

DO GODZ. 16.00                -  REJESTRACJA ZAWODNIKÓW

GODZ.  16.05  -   16.20     -  LOSOWANIE STANOWISK     -      POCZĘSTUNEK                                                                                                           (CIASTO + KAWA)

GODZ.  17.30                      - ROZPOCZĘCIE  ZAWODÓW

GODZ. 17.30  -   20.00     -  NĘCENIE , SONDOWANIE , USTAWIANIE MARKERÓW