Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Rzeka Pszczynka Czworo Kłusowników Ujęto Na Gorącym Uczynku

Aktualności | 2011-03-23 | Publikujący: PZW Katowice Rejon VI

Sieci Kłusownicze

 

Na rozlewisku Rzeki Pszczynka w Szerokiej dali o sobie znać kłusownicy nie wiedząc o tym że ten odcinek rzeki jest pod baczną kontrolą Straży Rybackiej Rejonu VI Okręg Katowice ze względu na przebudowę koryta rzeki.

22 marca  2011 r. o godzinie 18.10 na rozlewisku rzeki Pszczynka w Jastrzębiu Zdroju dzielnica Szeroka strażnicy Społecznej Straży Rybackiej działającej przy Kole 110 1-go Maja  ujęli czworo mężczyzn którzy kłusowali przy pomocy narzędzi rybackich .

Dzięki szybkiej koordynacji w trakcje zatrzymania kłusowników wsparła Społeczna Straż  Rybacka koła 102 Żory.

Zatrzymani mężczyźni dobrze znali ten teren wodę i metody działania służb odpowiedzialnych za ochronę wód, a mimo to udało się ich ująć na gorącym uczynku.

Ktoś taki, kto doskonale zna zwyczaje ryb i łowisko może dokonać spustoszenia w rybostanie, zwłaszcza dlatego, że w tym okresie czasu w obrębie rozlewiska na tym odcinku są wykonywane prace w przebudowie nowego koryta rzeki Pszczynka , dlatego kłusownicy wiedzieli w którym miejscu przebywa najwięcej zgromadzonych ryby by w tym miejscu zastawić sieci . W trakcje ujawnienia przestępstwa jeden z sprawców na widok strażników Straży Rybackiej wrzucił wcześniej użytą zwiniętą sieć w worku foliowym do wody inny sprawca uciekał z reklamówką w której przetrzymywał wyłowione wcześniej siecią ryby.

Po zatrzymaniu i odebraniu torby okazało się że w reklamówce znajdują się żywe ryby 4 szczupaki o łącznej wadze 5.38 kg które po zwarzeniu za  pokwitowaniem wpuszczono do wody .

W obecności Strażników i funkcjonariuszy policji o godzinie 19.30 kazano sprawcą wyciągnąć  z wody zastawioną drugą  sieć o długości 25 m szerokości 2 m oczka 60x60 mm w której wplątane były ryby 3 szczupaki , 2 leszcze o łącznej wadze 4.60 kilogramów, następnie ryby po uwolnieniu z sieci i zważeniu  wpuszczono z powrotem do wody.

 

 

 

Kłusownicze sieci


Ujętych na gorącym uczynku kłusowników wraz z zatrzymanymi narzędziami rybackimi przekazano do dalszej dyspozycji funkcjonariuszom policji z Komisariatu Policji w Jastrzębiu Zdroju.

W następny dzień rano przy udziale Koordynatora  Etatowej Straży Rybackiej Rejonu VI

strażnicy wznowili akcję przeczesania rozlewiska w poszukiwaniu drugiej sieci która zapakowana w foliowy worek, została wrzucona do wody  przez jedynego ze sprawców podczas ujawnienia przestępstwa. Niestety po dwugodzinnym przeczesywaniu dna rozlewiska ze względów przeszkód , zaczepów i korzeni strażnicy  nie potrafili zlokalizować wrzuconej sieci . Z zeznań sprawców wynika że sieć była takich samych gabarytów , wonton o wymiarach 25 m szerokości 2 m oczka 60x60 mm.

 

 


 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Balcerkowski Władysław Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  waldi220

  i tak dalej a bydzie od tych pieronów spokoj jak sie ich pochyto

 • Stępień Mariusz Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

  maniek77

  Brawo dla naszej straży!!!

 • jacoli Data dodania: 8 lat temu Oceń: 2 + / -

  jacoli

  Brawo oby tak dalej teraz tylko odpowiednio ukarać

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Nasza sonda

Jak czesto wędkujesz na naszym zbiorniku 610Z w Bukowie?
Codziennie
1 - 2 razy w tygodniu
Przeważnie w sobotę i niedzielę
Kilka razy w miesiacu
Parę razy w roku
Tylko wtedy ,gdy są zawody
Głosuj wyniki

Ilość odwiedzin