Zawody o Puchar Prezesa koła 78 Jas-Mos

W sobotę 4 października 2008 r. o godzinie 9.00 w Bukowie
odbyły się towarzyskie zawody wędkarskie metodą dowolną o „spławik' Prezesa koła 78 Jas-Mos.
Mimo wyjątkowo brzydkiej pogody (chłodno, deszcz, wiatr,) uczestnicy nie zawiedli z ochotą przybyli, by powalczyć o piękne trofeum Prezesa. Wśród grona 16 uczestników startowali zaproszeni goście z koła 110 1 Maja Prezes Jarosław Pawlak oraz Komendant Społecznej Straży Rybackiej Piotr Rutkowski.

Sygnałem strzału z pistoletu rozpoczęto zawody, już w pierwszych minutach atrakcji nie zabrakło, ponieważ zbiornik nie dawno został zarybiony karpiem, więc uciechy było nie miara, a przypony się rwały.
Zabawa trwała trzy godziny. Podczas warzenia okazało się, że najczęściej brały płoć, wzdraga. drobny leszczyk, natomiast kolega Andrzej Kuczyński złowił największą rybę, 40 -centymetrowego , zaś kolega Piotr Rutkowski 35- centymetrowego okazałego okonia.

Pozostali uczestnicy nie zawiedli zadowolili się drobnicą, a po zważeniu wszystkie ryby powróciły z powrotem do wody.
O godzinie 14.00 w części oficjalnej wystąpił Prezes Koła Jas-Mos kol. Sławomir Filipowicz , złożył gratulacje zwycięzcy i pokonanym wręczając piękny Puchar Spławik oraz pozostałym uczestnikom statuetki i dyplomy. Na koniec podziękował wszystkim kolegom za przybycie i wspólną zabawę nad wodą .

Wyniki zawodów

1. miejsce Kuczyński Andrzej ... 2025 g