Terminarz Zawodów

Terminarz zawodów 2021 Koła PZW nr 78 Jas-Mos

L.p

Data         Nazwa Zawodów       Rodzaj        Miejsce Godz.
Mistrzostwa Koła
  9    70 lecie PZW  spławik
10   Zaduszki wędkarskie  spining

UWAGA

DO odwołania na zawodach obowiazują wytyczne Opublikowane w Rozporządzeniu RM z dnia 29.05.2020 w sprawie ograniczeń nakazów i zakazów w związku z wystapieniem stanu epiidemi.Na zawodach obowiązują zasady zachowania bezpiecznej odległości obowiązkowo maseczki w trakcie rozpoczęcia zawodów losowania i zakończenia zawodów .srodki dezynfekujące zapewnia organizator.Przepisy te obowiązują do czasu ich odwołania.

Uwaga!
Na każde zawody towarzyskie i zawody MK gruntowe- feeder obowiązują zapisy.
Na zawodach z okazji Dnia dziecka łowimy  na baty maksymalna długośc 6mTyczki 10,5m.

Terminy i miejsce zawodów mogą ulec zmianie.

Część opisowa terminarza imprez sportowych koła PZW nr 78 JAS-MOS na rok 2021

1. Zawody Grand Prix. W zawodach Grand Prix ma prawo startu każdy członek koła 78 Jas-Mos ,który ma aktualnie opłacone składki członkowskie i okręgowe. Zawody GP  składają się z 8 zawodów . Do punktacji zalicza się 6 najlepszych wyników. Zawody przeprowadza się w 1 sektorze, chyba że ukształtowanie łowiska lub inne warunki klimatyczne wymuszają podział na dwa sektory . O podziale decyduje kapitan sportowy na miejscu rozgrywania zawodów. Czas trwania zawodów wynosi 4 godz. Dopuszcza się skrócenie czasu trwania zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, aby zawody zostały uznane za rozegrane nie mogą trwać krócej niż dwie godziny.

Obowiązują następujące sygnały:

Pierwszy sygnał  - na 90 minut przed rozpoczęciem zawodów – losowanie stanowisk.

Drugi sygnał - na 10 minut przed rozpoczęciem zawodów, po którym zawodnik może rozpocząć nęcenie zanętą ciężką

Trzeci sygnał  rozpoczęcie zawodów

Czwarty sygnał - koniec zawodów

Punktacja w GP liczona jest systemem: 1 miejsce - 1 pkt., 2 miejsce - 2 pkt., itd...

Za zwycięstwo w GP 1-3 miejsce - Puchary, 4-6 miejsce - statuetka, za 1-6 miejsce - dyplomy.

Nagrody w zawodach GP 1-3 miejsce - Puchary, 1-6 miejsce Dyplomy, 1-10 miejsce punkty:

1 - 150, 2 - 130, 3 - 100, 4 - 80, 5 - 70, 6 - 60, 7 - 50, 8 - 40, 9 - 30, 10 - 20.

Punkty zdobyte przez zawodnika sumuje się przez całą edycję i nagrodę przyznaje się na zawodach aktywu koła.

Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła rozgrywane są w kategorii:

Seniorów, Kobiet, Juniorów i Kadetów.

Zawody w kategorii senior rozgrywane są w dwóch turach.

Zawody w kategorii kobiet ,junior i kadet rozgrywane są w jednej 3 godz.turze

Zawody Spiningowe o MK rozgrywane są w kategorii: seniorów

Zawody Muchowe o MK rozgrywane są w kategorii: seniorów.

Zawody Federowe o MK rozgrywane są w kategorii: open w dwóch turach 5 godz.

Zawody Karpiowe o MK rozgrywane są w kategorii open Zawody muszą trwać co najmniej 24 godz - łowimy na dwie wędki gruntowe / metoda na włosa/ bez zanet i przynęt zwierzęcych.

W każdej kategorii przyznawane są: za miejsca 1-3 puchary i medale, za miejsca 1-6

Dyplomy Dla Mistrza i V-ce mistrzów koła koszulki z napisem:

Mistrz Koła PZW Nr  78 Jas-Mos 2020

Zawody towarzyskie

Na wszystkie zawody towarzyskie ,za wyjątkiem Dnia Dziecka, Puchar Emeryta, Zawody Aktywu   obowiązuje wpisowe w wysokości 75 zł.

Zawodnikowi który reprezentuje Koło w zawodach okręgowych przysługuje zanętowe w wysokości 100 na  każdy dzień zawodów.

Zawodnikowi który  reprezentuje  Koło w innych zawodach przysługuje zanętowe w wysokości 50 zł na każdy dzień zawodów.

Kadetom przysługuje zanętowe na każde zawody kołowe i rejonowe w wysokości 50 zł