Karta Wędkarska Egzamin

Jak rozpocząć przygodę z wędkarstwem i zostać członkiem   Koła nr 78 Jas-Mos

Chcesz zostać WĘDKARZEM - co zrobić?

220.jpgPo pierwsze należy "połknąć bakcyla". Najskuteczniej można zarazić się wędkarstwem na wspólnych wyjazdach z przyjaciółmi czy krewnymi, przy okazji wypoczynku nad wodą. Następnym etapem jest spełnienie pewnych formalności.

Aby łowić na wodach publicznych (a stanowią one zdecydowana większość w naszym kraju) należy, przede wszystkim, posiadać kartę wędkarską.

Jest to dożywotnio ważny dokument, wydawany przez właściwe dla miejsca zamieszkania kandydata starostwo powiatowe.

Karta wędkarska jest potwierdzeniem znajomości przepisów ochronnych dotyczących ryb (czytaj: Regulaminu amatorskiego połowu ryb).

Przedtem jednak trzeba zdać egzamin przed komisją egzaminacyjną w kole .

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, komisja wystawi odpowiednie zaświadczenie, do którego dołączymy jedno zdjęcie legitymacyjne i udamy się do wydziału ochrony środowiska właściwego dla naszego miejsca zamieszkania starostwa.

Koszty całej operacji w naszym okręgu wynoszą: opłata egzaminacyjna normalna - 30,00 zł, ulgowa 20,00 zł, opłata za wydanie karty wędkarskiej - 10 zł (opłata w formie znaczków skarbowych).

JEŻELI JESZCZE NIE UKOŃCZYŁEŚ 16 LAT PAMIĘTAJ EGZAMIN MASZ BEZPŁATNY!!!

Egzamin możesz zdać kontaktujac się :

Przewodniczacy Komisji Egzaminacyjnej  Andrzej Kuczyński

egzamin_na_karte_wedkarska.png

Jaką rybę chciałbyś złowić w naszym zbiorniku 610Z ?
Amur
Karp